Reklama

Czego boję się bardziej

Czego boję się bardziej

15.06.2003
Czyta się kilka minut
M

Mamy z mężem dwoje małych dzieci (3,5 roku i 9 miesięcy). Trzecie dziecko jest w planach, ale nie w tej chwili. Oboje jesteśmy zmęczeni podwójnym rodzicielstwem, choć oczywiście także szczęśliwi. Karmię piersią. Dwa miesiące po ostatnim porodzie miałam krwawienie, miesiąc później normalną miesiączkę. Od tego czasu cisza. Od 6 miesięcy trwa cykl i wciąż nie było owulacji. Różne rodzaje śluzu pojawiają się nieregularnie i znikają. Według metod NPR, aby mieć pewność, że nie pocznie-my dziecka, powinniśmy z mężem przez te pół roku powstrzymywać się od współżycia. Nie jesteśmy tak heroiczni. Ale też nie sięgnęliśmy po antykoncepcję.

Kiedy czytam o tym, że antykoncepcja jest strachem przed ciążą i dzieckiem, myślę, że brak zabezpieczenia jest dla mnie jeszcze większym lękiem. Lękiem, że nie podołam fizycznie (upał, obrzmiałe nogi, pękaty brzuch, a ja po nieprzespanej nocy, zgięta w...

2382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]