Reklama

Czas testomanii

Czas testomanii

03.09.2012
Czyta się kilka minut
Elżbieta Piotrowska-Gromniak, nauczycielka, prezes Stowarzyszenia Rodzice w Edukacji: O wynikach dziecka w polskiej szkole nie decydują indywidualne talenty czy pasje, ale umiejętność podporządkowania się schematom.
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Miała Pani wpływ na szkolną edukację swojego dziecka?

ELŻBIETA PIOTROWSKA-GROMNIAK: Córka jest teraz na studiach. Kiedy w 1995 r. zaczynała podstawówkę, zadbałam, by poszła do przyjaznej, kameralnej placówki. Uważałam, że właśnie atmosfera i poczucie bezpieczeństwa są w pierwszych latach najważniejsze. W tym okresie kształtuje się stosunek dziecka do szkoły. Badanie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej utwierdziło mnie w przekonaniu, że muszę znaleźć przyjazną szkołę. Wysłałam córkę do niewielkiej szkoły społecznej.

Dlaczego nie do publicznej?

Zaczynając edukację córka płynnie czytała i pisała. Oczekiwałam od nauczycieli indywidualnego podejścia, a to jest łatwiejsze w klasie dwunasto- niż trzydziestoosobowej. Zależało mi, by córka się rozwijała, a nie nudziła. Wówczas nie było jeszcze...

12537

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]