Reklama

Czas przemienienia

Czas przemienienia

27.11.2007
Czyta się kilka minut
Kilkanaście lat wystarczyło, by odmienić twarz Polski. Czuć tu energię, której próżno poszukiwać wsytych ipewnych swego krajach. Sen zimowy minął bez śladu.
T

To było niedługo przed ostatnimi wyborami w pobliżu jednej z największych polskich kopalni, gdzie próbowałem nadstawiać ucha na tzw. głos ludu. Lepiej trafić nie mogłem: w środku dnia, obok baru, trwała gorąca dyskusja pomiędzy inżynierem kopalni a wystrojonymi jak na ślub lewicowymi związkowcami. Mieli czarne skóry i śnieżnobiałe koszule, złote łańcuszki błyszczały na szyjach, błyszczały oczy i żel na włosach. To z pewnością nie była ani pierwsza flaszka ani pierwsze piwo. Otaczał ich już gęsty dymek porządnej popijawy, plątały się języki.

Pal licho, co mówili o polityce, o fałszowaniu wyborów, Rydzyku, Kaczyńskich, Rokicie, Tusku i Unii Europejskiej. Ciekawszy był finał: kiedy odchodziłem, poprosili, żeby nie pisać, że piją wódkę.

- No to może kompromis? Napiszę, że siedzicie przy piwie - zaproponowałem.

Przy piwie też nie....

16497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]