Reklama

Czas przemienienia

Czas przemienienia

27.11.2007
Czyta się kilka minut
Kilkanaście lat wystarczyło, by odmienić twarz Polski. Czuć tu energię, której próżno poszukiwać wsytych ipewnych swego krajach. Sen zimowy minął bez śladu.
T

To było niedługo przed ostatnimi wyborami w pobliżu jednej z największych polskich kopalni, gdzie próbowałem nadstawiać ucha na tzw. głos ludu. Lepiej trafić nie mogłem: w środku dnia, obok baru, trwała gorąca dyskusja pomiędzy inżynierem kopalni a wystrojonymi jak na ślub lewicowymi związkowcami. Mieli czarne skóry i śnieżnobiałe koszule, złote łańcuszki błyszczały na szyjach, błyszczały oczy i żel na włosach. To z pewnością nie była ani pierwsza flaszka ani pierwsze piwo. Otaczał ich już gęsty dymek porządnej popijawy, plątały się języki.

Pal licho, co mówili o polityce, o fałszowaniu wyborów, Rydzyku, Kaczyńskich, Rokicie, Tusku i Unii Europejskiej. Ciekawszy był finał: kiedy odchodziłem, poprosili, żeby nie pisać, że piją wódkę.

- No to może kompromis? Napiszę, że siedzicie przy piwie - zaproponowałem.

Przy piwie też nie....

16497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]