Reklama

Ładowanie...

Czapka niewidka

03.01.2007
Czyta się kilka minut
Bohaterom afer wydawało się, że realna jest tylko telewizja, a to, co dzieje się w rzeczywistym świecie, niewiele się liczy, bo na ten świat nikt nie patrzy. Realne było to, co zapisano na nośniku elektronicznym, same fakty nie miały znaczenia.
N

Nad naszymi głowami otwarła się puszka Pandory. Afera goni aferę. Młodzież Wszechpolska bawi się w faszystów, firma farmaceutyczna myli naklejki na lekarstwach i pacjenci nagle umierają pod rękami lekarzy... Poseł Stanisław Łyżwiński jest oskarżony o wymuszanie usług seksualnych od byłej asystentki, były poseł Jan Bestry o to, że jako kolejarz molestował pasażerkę w pociągu nocnym. Dwoje policjantów ginie w wypadku, bo przemęczeni pracą musieli wieźć na rozkaz szefa jego pijanego kolegę do innego miasta. Renata Beger nagrywa polityków PiS, którzy starają się ją skaperować do swojej partii. Adam Michnik z Aleksandrem Gudzowatym umawiają się na złamanie prawa dziennikarskiego, co nagrywa ochroniarz jednego z nich. Prasa bije na alarm - "to smród i szambo" - i pyta nas retorycznie, "dlaczego upadliśmy tak nisko?".

Przypomniał mi się humor rysunkowy z "Playboya...

17373

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]