Reklama

Cyrenejczycy

Cyrenejczycy

31.05.2006
Czyta się kilka minut
W Łagiewnikach Papież spędził jakieś trzy kwadranse. Choć było to spotkanie przede wszystkim z chorymi i niepełnosprawnymi, nie miało charakteru rekolekcji, ale fiesty. Śpiewy, okrzyki "Benedetto czy "kochamy ciebie nie sprzyjały rozważaniu tajemnicy ludzkiego cierpienia.
fot. KNA-Bild
J

Jan Paweł II odwiedził sanktuarium dwukrotnie: w czerwcu 1997 r. i w sierpniu 2002 r., kiedy konsekrował bazylikę. Obecną wizytę interpretowano więc jednoznacznie: Benedykt XVI podtrzymuje ideę rozszerzania kultu Bożego Miłosierdzia i zawierzenia mu całego świata. 45 minut w Łagiewnikach, poza spotkaniem z chorymi, obejmowało jeszcze odwiedziny klasztornej kaplicy, gdzie znajdują się relikwie św. Faustyny, i kaplicy wieczystej adoracji.

***

Okolice sanktuarium prezentują się jak skrupulatnie wypielęgnowane przyklasztorne gospodarstwo: przejście podziemne - po remoncie, stacja kolejowa - odmalowana, przycięte trawniki, zamiecione drogi i boczne uliczki. Przy wejściu do szynobusu relacji Łagiewniki-Wadowice, nazwanym zawołaniem Jana Pawła II "Totus Tuus", rozłożono nawet dywan sztucznej trawy.

O samym sanktuarium...

5572

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]