Reklama

Ładowanie...

Conrad 2022: instrukcja obsługi

Conrad 2022: instrukcja obsługi

25.04.2022
Czyta się kilka minut
1

14. EDYCJA FESTIWALU CONRADA pt. „Wspólnoty” odbędzie się w dniach ­24-30 października i będzie miała w całości stacjonarny charakter. Z zaproszonymi pisarkami i pisarzami będą się Państwo mogli spotkać w naszym centrum festiwalowym. Program główny Festiwalu ogłosimy 15 czerwca, ale już teraz chcielibyśmy zapewnić, że projektując go, dbaliśmy o różnorodność, przejrzystość oraz dostępność. Zależy nam na tym, by znów spotkać się z Państwem w przestrzeni festiwalowej i poczuć tę niezwykłą atmosferę, którą wspólnie tworzyliśmy przed pandemią.

W programie głównym znajdzie się cykl warsztatów lekturowych przeznaczonych przede wszystkim dla uczennic i uczniów szkół średnich z Krakowa i Małopolski, będący częścią realizowanej przez Fundację Tygodnika Powszechnego akcji społecznej „Lekcje czytania”. W tym roku celem warsztatów będzie przeciwdziałanie dyskryminacji, a także upowszechnianie tolerancji i inkluzywnych sposobów komunikacji. Pięć spotkań poświęconych literaturze opowiadającej o doświadczeniach osób LGBTQA+ zorganizujemy pod szyldem QUEEROWE LEKCJE CZYTANIA. Program i informację o zapisach na poszczególne warsztaty udostępnimy również 15 czerwca.

Za Państwa namową postanowiliśmy rozwinąć jeden z naszych ubiegłorocznych formatów – CAŁOROCZNY CYKL ROZMÓW „NATURA PRZYSZŁOŚCI” – który od maja do grudnia będziemy prezentować online w ostatni czwartek każdego miesiąca. Pierwsza seria, prowadzona przez Grzegorza Jankowicza, cieszyła się dużą popularnością (obejrzało ją przeszło 70 tysięcy osób). Drugi sezon zainicjujemy 26 maja wywiadem z Elizabeth Kolbert. Wśród tegorocznych gościń i gości „Natury przyszłości” znajdą się także Abdulrazak Gurnah, Lauren Groff czy Peter Pomerantsev. ©


Wszystkie teksty dodatku w serwisie Książki w Tygodniku

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]