Reklama

Coetzee w Katowicach

Coetzee w Katowicach

22.10.2018
Czyta się kilka minut
Noblista otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.
TIZIANA FABI / AFP / EAST NEWS
U

Uroczystość nadania odbyła się w poniedziałek w Katowicach. Wielki pisarz, słynący ze skrytości i niechęci do publicznych spotkań (dość powiedzieć, że żadnej z Nagród Bookera nie odebrał osobiście), przyjechał do Polski już po raz trzeci. W 2006 r. szukał swoich polskich korzeni w wielkopolskiej wsi Czarnylas. W 2012 r. również odbierał tytuł doktora honoris causa, wtedy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. ©(P)

Czytaj także:

Grzegorz Jankowicz: Kto to jest Coetzee?

Dariusz Czaja: Anatomia twórczego niepokoju

Michał Sowiński: Najsmutniejszy pisarz świata

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]