Reklama

open eyes economic summit 2019

Chronimy czy wycinamy

Chronimy czy wycinamy

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to agenda rządowa powołana do zarządzania lasami publicznymi, których właścicielem jest Skarb Państwa. Czy w państwie demokratycznym może działać instytucja, która bez znaczącego udziału społeczeństwa zarządza majątkiem publicznym zajmującym 25 proc. powierzchni państwa?.
J

Już słyszę odpowiedź wysokiego funkcjonariusza Lasów Państwowych: “Zainteresowani mogą uczestniczyć w pracach komisji opracowującej plany 10-letnie i zgłaszać wnioski do planów, czyli współuczestniczyć w zarządzaniu lasami".

Praktyka jest inna. Nie wiem, czy jakiekolwiek nadleśnictwo cieszyło się większym zainteresowaniem i aktywniejszym udziałem ekspertów w pracach nad planem niż lasy Puszczy Białowieskiej. Gdy jednak białowiescy naukowcy i przyrodnicy z ponad 30 organizacji pozarządowych upomnieli się o wpisanie ich wniosków do protokołu prac komisji, usłyszeli od wysokiego funkcjonariusza Lasów, że ich głos - jedynie opiniotwórczy, a merytorycznie “nie do przyjęcia" - nie musi być uwzględniony. Podobnie potraktowano kilkanaście stron formalnych uwag do gotowego planu zagospodarowania Puszczy. Za to w maju 2003 r. rzecznik Dyrekcji Generalnej LP, w...

19665

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]