Reklama

Ładowanie...

Chodzę, myślę, naciskam

17.02.2009
Czyta się kilka minut
Tomek Wiech... Najgorzej, jak się gdzieś wybierze, choćby do sklepu, i nie weźmie aparatu. Kiedyś w supermarkecie zobaczył najlepsze zdjęcie, jakiego nie zrobił - ludzi z koszykami przed ścianą telewizorów, oglądających relację z wyboru papieża.
Tomasz Wiech /fot. Grażyna Makara
T

Tomek lubi fotografować, bez sprzętu czuje się źle. Prawdopodobnie jest urodzonym fotografem, czyli nie jakimś zdolniachą, który potrafi zrobić dobre zdjęcie, i jeszcze popisze się na innych polach. Fotografowanie pochłania go doszczętnie. Pracuje dla "Gazety Wyborczej" i co się da, publikuje na papierze. Czego się nie uda wydrukować, pokazuje na swojej stronie w sieci. Jak jest coś, czego strona nie zmieści, wrzuca na bloga. W ten sposób niewiele się marnuje. Czasu i siły zostaje mu jeszcze dla dziewczyny, i tak jest dobrze - to wystarczy za cały świat. Ania jest superdziewczyną, bo ma dużo cierpliwości i zawsze dobre odpowiedzi.

Niezrobione zdjęcia wiercą dziurę w brzuchu, ale mówi się trudno, bo bywa, że chwilę lepiej wykorzystać inaczej niż na fotografowanie. Takich "powidoków" przywiózł trochę z ostatnich wakacji - dyskoteka disco-movie w Brodach,...

2787

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]