Reklama

Chłopaki z LZS-u

Chłopaki z LZS-u

29.11.2014
Czyta się kilka minut
Polska prowincja była i jest wylęgarnią piłkarskich talentów. Jest serducho do walki, tylko nie ma grosza. I zbyt wielu zniechęconych wybiera flaszkę.
Kadr z filmu „Nieprzeciętni” Fot. MATERIAŁY PRASOWE
T

TVP wyemitowała przed tygodniem dokument pt. „Nieprzeciętni”, autorstwa Krystiana Kamińskiego, studenta Wydziału Reżyserii i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Film opowiada o fenomenie piłkarskim i społecznym – klubie LZS Chrząstawa z Łódzkiego, który od mniej więcej 40 kolejek ligowych zbiera baty rzędu 20:0. Z LZS Dubice przegrali rekordowo 0:27 – grali w ośmiu, bo pozostali nie dotarli. Może się odechcieć, ale nie im. A już na pewno nie prezesowi Bohdanowi Kwaśniakowi, który działa w klubie od jego założenia w 1980 r.
W telefonie dzwoni mu „Chłopak z LZS-u” – melodia Kapeli znad Baryczy. Korpulentność trochę już utrudnia przegląd pola, ale w sytuacjach kryzysowych sam wychodzi do boju. Stroje piłkarzy pierze jego matka. Boisko jest pod lasem przy bagnie, do którego wpada piłka. Dziki ryją trawę. W siatkach są dziury, co nie podoba się pryncypialnym sędziom. Boczny w...

3611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Kup książkę

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]