Reklama

Centrum Pobytu Bezdomnych przy Watykanie

Centrum Pobytu Bezdomnych przy Watykanie

18.11.2019
Czyta się kilka minut
Powiedziałem Papieżowi, że biedni mieszkają w lepszym pałacu niż on.
VATICAN MEDIA
B

Bo on w hotelu św. Marty, a oni w Palazzo Migliori – tak kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, skomentował dla „Tygodnika” otwarcie Centrum Pobytu Bezdomnych przy Watykanie. Ośrodek mieści się w 4-piętrowej kamienicy, podarowanej Stolicy Apostolskiej w 1930 r. przez rodzinę Migliorich. Dwie górne kondygnacje przeznaczono na noclegownię dla 50 kobiet i mężczyzn. Dwie dolne służą do pobytu dziennego – to kaplica, stołówka, kuchnia, sale rekreacyjne i komputerowe. Otwarcie ośrodka rozpoczęło obchody III Światowego Dnia Ubogich, zakończone niedzielnym obiadem, na który papież Franciszek zaprosił 1500 osób biednych i bezdomnych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]