Reklama

Cały świat w Bieczu

Cały świat w Bieczu

17.08.2015
Czyta się kilka minut
Czterotysięczne miasteczko niedaleko Gorlic stało się w dniach 13–16 sierpnia muzycznym centrum Polski.
Fot. Wojciech Wandzel / MATERIAŁY PRASOWE
W

W miejscu narodzin Marcina Kromera odbył się festiwal jego imienia. Światowe sławy muzyki dawnej z Fabio Biondim na czele zaprezentowały repertuar od średniowiecza do klasycyzmu. Miejsca wykonań – kościół Franciszkanów i kościół farny pw. Bożego Ciała – pękały w szwach. Dyrektorami artystycznymi festiwalu są Jan Tomasz Adamus i Filip Berkowicz.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]