Reklama

Cała władza w ręce rodziców

Cała władza w ręce rodziców

19.03.2012
Czyta się kilka minut
– Rodzice są w polskim systemie edukacji niechciani – mówi w debacie z Katarzyną Hall Tomasz Elbanowski. – Przygotowujemy poselski projekt ustawy przewidujący zwiększenie uprawnień rodziców w decyzjach dotyczących szkoły – deklaruje była minister.
R

RODZICE KONTRA RZĄD: HISTORIA SPORU Pierwsze zapowiedzi reformy zakładającej obowiązek szkolnej edukacji dla sześciolatków pojawiają się w 2008 r. W maju zaczynają się też pierwsze, nagłośniane przez media, protesty przeciw zmianom. Karolina i Tomasz Elbanowscy zakładają stronę ratujmaluchy.pl, piszą listy do ministerstwa i premiera Donalda Tuska, zyskując już na początku protestu tysiące zwolenników wśród rodziców. W lipcu władze zapowiadają, że reforma będzie wdrażana przez trzy lata (sześciolatki będą objęte obowiązkiem szkolnej edukacji w kolejnych latach w zależności od miesiąca urodzenia).
Na początku 2009 r. reformę uchwala Sejm, jednak Senat wnosi poprawki: przez trzy kolejne lata to rodzice mają decydować, czy posyłać sześcioletnie dzieci do szkoły (we wrześniu 2009 r. na ten krok zdecyduje się tylko ok. 4 proc. rodziców). Obowiązek posyłania...

22697

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]