Reklama

Byście nie wyrwali i pszenicy

Byście nie wyrwali i pszenicy

07.05.2017
Czyta się kilka minut
Co jest katolickie?
K

Katolicka jest tradycja, katolicki naród, Polak-katolik, Katholikentag, Katolicka Agencja Informacyjna, Katolicka Agencja Prasowa (1927-39), katolicka prasa (do nabycia w zakrystii), radio, programy katolickie w TVP, katolickie memy, katolicka nauka społeczna, katolicki (rzymsko-) Kościół, Katolicki Kościół Świętego Serca (w Zambii), Katolicki Uniwersytet Lubelski, Katolicki Uniwersytet w Lyonie, Instytut Katolicki (w Paryżu), listy katolickie (siedem: świętych Jakuba, Piotra, Jana, Judy), katolickie szkolnictwo, katolickie ruchy, katolickie stowarzyszenia: Katolickich Dziennikarzy, Emerytów i Rencistów, Harcerstwa Katolickiego, Kolejarzy Polskich, Lekarzy Polskich, Wychowawców, Polskich Prawników Katolickich, Zjednoczenie Polskich Inżynierów Katolików itp. Katolicki jest Katolicki Związek Badań Międzynarodowych (istniejący od 1917 r.), portal Katolik.pl, Archidiecezjalna Poradnia...

3327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Czy jest to kanon prawd wiary chroniący katolika przed upadkiem grzechu, lub wytyczajacy drogę doskonalenia się w osiegnieciu stanu bezgrzeszności? Czy wobec tego, od grzechu trzeba koniecznie oddzielić się Syllabusem Błędów i mieć poza scholastycznie uformowanym intelektem, także depozyt Swiętych Sakramentów,a ten Sakrament potraktować bardziej jak rzymską przysiegę lojalnosciowo-antymodernistyczną, niż greckie misterium odnoszące się do Tajemnicy Boga? Apostoł Narodów-katholikos, szedł do Żydów i Nieżydów,a do tych drugich nie z depozytem Obrzezania, tylko z Chrystusem Ukrzyżowanym.Co jest bardziej katolickie: apostolski świadek tylko Chrystusa posługujacy się znakami, czy prozelityzujący misjonarz, który werbuje pogan w struktury k(K)ościoła oddzielonego w swej kanonicznej świetości od grzesznego świata?

tego coś wynika.Dla przykładu, bez względu na tu czy jestem na Eucharystii w swoim parafialnym Kościele czy w innej diecezji nie ma to dla mnie żadnego znaczenia.Wiem i czuję w swoim sercu, jestem w swoim Kościele. Więcej, jeżeli jestem poza Polską i uczestniczę w Eucharystii w języku, którego przecież nie rozumiem, nie czuję najmniejszego wysublimowania. Wiem swoim rozumem i uczuciem, jestem częścią wielkiej całości i razem chwalimy Pana. Myślę, to cudownie być katolikiem.

Naiwni, to są ci którzy wierzą biskupowi Tadeuszowi Pieronkowi. W najlepszym wypadku, bo jak nie są naiwni, to nic ich nie usprawiedliwia.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]