Reklama

Budujemy?

Budujemy?

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Wydano pozwolenie na budowę warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Wizualizacja przyszłego muzeum MATERIAŁY PRASOWE
W

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na firmę, która wzniesie gmach na placu Defilad według projektu nowojorskiej pracowni Thomas Phifer and Partners. Mają powstać dwa odrębne budynki – okazało się to praktycznym rozwiązaniem. W samym gmachu Muzeum znajdą się m.in. sale wystawowe (4000 m kw.) i edukacyjne, biblioteka, audytorium, kino oraz rekonstrukcja słynnego Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia z końca lat 50. XX wieku. Budowa była długo zablokowana – problemem okazała się zreprywatyzowana działka zajmująca część dojazdu do budynku. Po przepychance między samorządem a wojewodą mazowieckim udało się doprowadzić do wywłaszczenia tego terenu. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Gmach zostanie otwarty dla publiczności pod koniec 2021 r. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk sztuki, dziennikarz, redaktor, stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Laureat Nagrody Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy za 2013 rok.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]