Reklama

Budda tysiąc kilometrów nad Ziemią

Budda tysiąc kilometrów nad Ziemią

15.02.2021
Czyta się kilka minut
K

Kosmiczną świątynię chcą wystrzelić na orbitę buddyjscy mnisi z Daigoji w Kioto, kompleksu świątynnego założonego w IX w. W satelicie o wymiarach 30 x 20 x 10 cm, zbudowanym we współpracy z japońską firmą Terra Space Inc., umieszczony będzie posążek Buddy, mandale i święte pisma. Ma być wyniesiony na orbitę poniżej 1000 km nad Ziemią i okrążać ją raz na kilka godzin. Jak tłumaczą mnisi, „my, ludzie, potrzebujemy Buddy, który czuwa nad całą Ziemią z perspektywy wszechświata. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie świątyni otwartej dla każdego, bez względu na to, gdzie na świecie się znajduje”.

W kierunku kosmicznej świątyni mają być odprawiane modlitwy w intencji pokoju, o bezpieczeństwo ludzkości w obliczu katastrof naturalnych i epidemii, a także w trosce o ludzi pracujących w przestrzeni kosmicznej. Powstanie specjalna aplikacja śledząca pozycję satelity i informująca wiernych, kiedy modlić się w kierunku nieba. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]