Reklama

Bojkotować? Nie bojkotować?

Bojkotować? Nie bojkotować?

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Coraz częściej słychać wezwania do bojkotu Rosji przez polskich artystów.
N

Niektórzy – jak Krystian Lupa – zawieszają współpracę z rosyjskimi partnerami. Czy to dobra strategia? Wielu przekonuje, że nie. „W razie eskalacji konfliktu z Ukrainą kultura może być ostatnią nitką łączącą Rosję z zachodnim światem. Nie zrywajmy jej” – apelował przed kilkoma dniami na łamach „Gazety Wyborczej” Roman Pawłowski. Tylko czy można współpracować z krajem, który jest agresorem i próbuje dokonać rozbioru ziem swojego sąsiada?
Padają wezwania do bojkotu rozpoczynających się w czerwcu w Petersburgu „Manifesta”. To jedna z największych tego typu imprez plastycznych w Europie. Poprzednią edycję – w belgijskiej Limburgii – obejrzało 100 tys. osób. W Polsce apeluje się o wstrzymanie przygotowań do zaplanowanego na 2015 r. Polskiego Roku w Rosji (i rosyjskiego w Polsce). W odpowiedzi na te wezwania można usłyszeć: to nie uderzy w Putina i jego popleczników, lecz w odbiorców...

2382

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]