Reklama

Ładowanie...

Bóg na Wall Street

19.05.2008
Czyta się kilka minut
Historia nowożytnej ekonomii ma pewną ważną kartę: 24 października 1929 r. miał miejsce słynny "Czarny Czwartek". Dzień, w którym na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych drastycznie spadły ceny wszystkich akcji.
L

Ludzie z godziny na godzinę stracili wielkie fortuny, odnotowano najwięcej samobójstw w historii popełnionych w ciągu zaledwie kilkunastu godzin.

"Starajcie się najpierw o Królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość" - naucza Jezus w Kazaniu na Górze. Całe przesłanie Jezusa, Jego działalność misyjna, cuda i znaki istniały w odniesieniu do prawdy o Królestwie, i tej rzeczywistości zawdzięczają swoje znaczenie. Współcześni egzegeci zwracają uwagę, że nie jest to jakaś pojedyncza idea biblijna, pojęcie geograficzne czy historyczne. Królestwo Boże w języku Jezusa funkcjonuje jako wieloznaczny symbol Bożego działania w czasie i przestrzeni. Proklamując Królestwo Boże, Jezus chciał nas nauczyć rozumienia relacji między Bogiem a stworzeniem, Bogiem a ludźmi oraz Jego działaniem w historii jednych i drugich. Dlatego Królestwa Bożego nie udaje się zdefiniować, gdyż jest...

2873

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]