Reklama

Bobo

Bobo

18.03.2019
Czyta się kilka minut
Znaleźliśmy w szafie smoczek z czasów, jakeśmy byli dzidziusiem, i to dlatego mówimy dziś bardzo niewyraźnie.
N

Niestety, w mundurek harcerski podobny prezydenckiemu już się nie wciskamy, ale się wciśniemy. Fotkę w mundurku i ze smoczkiem w buzi oczywiście udostępnimy rzeszom. Oto, jak widać ze zdań powyższych, jesteśmy gotowi do startu w wyborach. W kampanii mamy zamiar postawić na sentymenty. Będziemy się forsować jako cacane i rozkoszne bobo, wierzące w bociany i nieumiejące dodawać w słupku. Oczywiście niezaszczepione, nawet na koklusz. Niektórzy już grają taką kartą, ale my zagramy mocniej i postaramy się ubiec konkurencję.

Spróbujemy i chyba wygramy, czasy nam bowiem sprzyjają, a i posępny suweren takoż. Tyle. Niestety, jak widać, żartowanie w kraju, w którym najważniejsi politycy bądź to przebierają się w śpioszki, bądź wprowadzają do wyborczej agendy sprawę dotykania własnych organów płciowych, jest skazane na porażkę. Tego się nie da przebić. Bez żartów zatem, ale wspomnień...

4030

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ale kto wie. Otóż rodacy w moich stronach mogli nieświadomie przekręcić zawołanie Gospodarza i zrozumieć je inaczej: "Fara od naszych dzieci!". Przy czym "fara" występuje tutaj w znaczeniu plebanii :) Mocne! I na czasie. Nie podejrzewam, ale kto wie. Gospodarz lubi robić niespodzianki swojej drużynie :) Autora serdecznie pozdrawiam.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]