Reklama

Ładowanie...

Błogosławieni, którzy szukali

18.07.2004
Czyta się kilka minut
3 lipca 2004 bp Bronisław Dembowski sprawował w warszawskim kościele św. Marcina Mszę za Jacka Kuronia. Publikujemy tekst wygłoszonej przez niego homilii.
U

Umiłowani w Chrystusie Panu, Rodzino Jacka i Jego Przyjaciele!

Spotykamy się w kościele św. Marcina, przy ołtarzu Pana naszego Jezusa Chrystusa, w dniu święta Tomasza Apostoła, owego niedowiarka, który zobaczył i uwierzył. Zobaczył Jezusa zmartwychwstałego i uwierzył, że On jest Synem Bożym, który stał się człowiekiem. Zgromadziliśmy się, aby polecać Miłosiernemu Bogu naszego przyjaciela, Jacka Kuronia. Zmarł on 17 czerwca, w dniu wspomnienia św. Brata Alberta. Ks. Adam Boniecki słusznie napisał, że “choć nie sposób dowieść, że ta zbieżność nie jest przypadkowa, jest ona tak wymowna, że trudno jej nie odnotować" (“TP" nr 26/04).

W ostatnim tygodniu wiele myślałem o Jacku i wiele godzin spędziłem z jego książką “Wiara i wina". Cały czas towarzyszyły mi słowa Jezusa z Kazania na Górze: “Nie każdy, który mi mówi: »Panie, Panie!«, wejdzie do...

5936

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]