Reklama

Bliźniacze szczyty

Bliźniacze szczyty

19.06.2007
Czyta się kilka minut
Tak zwany czerwcowy weekend. Upał. Wachluję się prasą. Nie pomaga, choć powinno. Upał. Otwieram dziennik. Każdy ma prawo do odrobiny słabości, szczególnie w weekend. Otwieram więc, a tam wielkie wydarzenie w dziale "Wydarzenia" dziennika "Dziennik".
P

Polskie Twin Peaks.

"Owiane tajemnicą miasteczko, bohaterowie skrywający swą mroczną przeszłość, mieszanka thrillera i filmu obyczajowego. Stacja TV 4 rusza z produkcją nowego serialu i zapowiada, że będzie to przedsięwzięcie, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było". I wszystko jasne. Przed spoconymi oczyma majaczą mi obrazy z rewelacyjnego serialu Davida Lyncha. Tak!

Tytuł artykułu: "Twin Peaks po polsku?" Ze znakiem zapytania,

niestety. Ale za to wyżej, odpowiednio wytłuszczonymi literkami: "Chętnie zagram w nowym serialu" - mówi Piotr Cyrwus, znany z roli Rysia w "Klanie". I już się robi prawdopo-

dobnie. Chętnie zagra. W serialu. Nowym. Po polsku. Szykuje się wydarzenie.

Serial nosił będzie tytuł "Regina". Jeszcze nie wiemy, jak to wymawiać, ale w czołówce lektor na pewno nam powie....

7030

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]