Reklama

Atlas na indeksie

Atlas na indeksie

05.07.2021
Czyta się kilka minut
Z

Za naruszenie dobrego imienia samorządów oraz piętnowanie „prorodzinnych” uchwał staną przed sądem twórcy tzw. Atlasu Nienawiści. Pierwsza rozprawa odbędzie się 20 lipca w Ostrołęce, kolejna – 29 lipca w Nowym Sączu. Aktywistów czekają także procesy w Piotrkowie Trybunalskim, Radomiu, Tarnowie i Jeleniej Górze. W każdym samorządowców reprezentować będzie prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Zespół Atlasu nagłaśnia działania lokalnych władz przyjmujących uchwały przeciw „ideologii LGBT”, oznaczając je na mapie Polski kolorem czerwonym. Rezolucji przybywało przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a potem przed parlamentarnymi. W 2020 r. praktycznie przestały być przyjmowane, a te już przegłosowane zaczęto uchylać, także dzięki wnioskom RPO Adama Bodnara.©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]