Reklama

Ładowanie...

Ataki w Kabulu

Ataki w Kabulu

29.01.2018
Czyta się kilka minut
W Kabulu nie ustają ataki organizowane przez talibskie podziemie lub tzw. Państwo Islamskie (IS).
HAROON SABAWOON / ANADOLU AGENCY / GETTY IMAGES
W

W poniedziałek 29 stycznia bojownicy IS zaatakowali bazę wojskową (bilans: kilkunastu zabitych i rannych). Dwa dni wcześniej talibski zamachowiec zdetonował w centrum karetkę pogotowia, zabijając prawie 100 ludzi i raniąc 160 (na zdjęciu: ulica po tym zamachu). Jeszcze tydzień wcześniej grupa talibów zaatakowała hotel Intercontinental, zabijając 22 ludzi, głównie obcokrajowców. Styczeń był najkrwawszym od dawna miesiącem w Afganistanie. ©(P)

Na podst. DPA, RTR

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]