Reklama

Aptekarze bez szans

Aptekarze bez szans

17.01.2012
Czyta się kilka minut
Posypał się sojusz lekarsko-aptekarski. Lekarzom, głównie dzięki stanowczości związków zawodowych, udało się osiągnąć to, czego od początku żądali: Sejm na wniosek rządu w błyskawicznym tempie znowelizował ustawę refundacyjną, wykreślając z niej zapisy pozwalające karać medyków za źle wypisane recepty. Nadal jednak będzie można karać aptekarzy – jeżeli zrealizują taką źle wypisaną receptę.
A

Aptekarze ponieśli porażkę w tej rozgrywce przede wszystkim dlatego, że zbyt późno zrozumieli, iż w służbie zdrowia wygrywa tylko ten, kto ostro walczy i protestuje – wszelka koncyliacyjność jest natychmiast przez drugą stronę lekceważona. Dr Krzysztof Bukiel, który od 20 lat (!) przewodzi Ogólnopolskiemu Związkowi Zawodowemu Lekarzy, wie o tym doskonale. Przy okazji: nie tylko z tego powodu uważam, że dr Bukiel byłby doskonałym ministrem zdrowia.

Spóźniony protest aptekarzy (zapowiadają zamykanie aptek na godzinę w ciągu dnia i nierealizowanie źle wypisanych recept) może się okazać nieskuteczny z dwóch powodów: po pierwsze, trudno sobie wyobrazić solidarny strajk tam, gdzie obowiązują zasady wolnego rynku, a po drugie, rząd aptekarzom ulec po prostu nie może. Zlikwidowanie zapisu o karaniu aptekarzy przekreślałoby całą reformę, jaka jest zapisana w ustawie refundacyjnej. Nowe...

1240

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]