Reklama

Ankieta: Marek A. Cichocki

Ankieta: Marek A. Cichocki

05.04.2011
Czyta się kilka minut
Polacy przeżywali tę katastrofę intensywnie, ale krótko.
M

Marek A. Cichocki, historyk idei

W pierwszych dniach mieliśmy do czynienia z wyjątkową erupcją emocji, wśród których bardzo wyczuwalne było poczucie grozy i dezorientacji. Później nastąpił okres zgorszenia z powodu zajść wokół krzyża. Stan ten potęgowany był brakiem skutecznej reakcji władz na zajścia. Co do samych wydarzeń pod krzyżem, gdyby dzisiaj szczerze porozmawiać z ludźmi, którzy się wokół niego gromadzili - zarówno z tymi, którzy stali tam "w obronie", jak i z tymi, którzy radośnie podrzucali kolorowe baloniki - większość chciałaby pewnie o tamtych dniach zapomnieć.

640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]