Reklama

Ładowanie...

Abp Jędraszewski zamyka okna Kościoła – rozmowa ze Zbigniewem Nosowskim

Abp Jędraszewski zamyka okna Kościoła – rozmowa ze Zbigniewem Nosowskim

04.10.2022
Czyta się kilka minut
„On nie tyle buduje przyszłość Kościoła, co chciałby przywrócić przeszłość” – mówi o abp. Jędraszewskim redaktor naczelny „Więzi” Zbigniew Nosowski. Opowiada też o „konkubinacie między kierownictwem episkopatu i partii rządzącej” i roli, jaką odgrywa w nim krakowski metropolita, oraz o tym, że w sprawie abp. Paetza łamał on sumienia księży . A na koniec poznamy także nowe fakty w sprawie Kpinomira. Rozmawiają Anna Goc i Marcin Żyła.
Abp Marek Jędraszewski / fot. Artur BARBAROWSKI / East News // Zbigniew Nosowski / fot. Maciej Zienkiewicz dla TP

Posłuchaj

A

Anna Goc i Marcin Żyła, autorzy – wraz z Przemysławem Wilczyńskim – dwuodcinkowego portretu dziennikarskiego abp. Marka Jędraszewskiego pt. „Kościół jest zamknięty”, rozmawiają ze Zbigniewem Nosowskim, redaktorem naczelnym „Więzi”, dziennikarzem i publicystą, od lat obserwującym i opisującym polski Kościół, także hierarchiczny.

Posłuchaj i przeczytaj więcej:

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter