Reklama

Abp Hoser – ks. Lemański: kalendarium konfliktu

Abp Hoser – ks. Lemański: kalendarium konfliktu

25.08.2014
Czyta się kilka minut
2

2009
Kuria warszawsko-praska zarzuca ks. Lemańskiemu „niedopuszczalne upodobnianie kościoła do synagogi”. Chodzi o tzw. tron Słowa Bożego w kościele w Jasienicy, przygotowany według autorskiego projektu proboszcza.

25 czerwca 2010
Ks. Lemański otrzymuje dekret z kurii o przeniesieniu go do pracy na innej parafii (kilka dni później odwołuje się od tej decyzji).

17 stycznia 2012
Pierwsze upomnienie kanoniczne dla ks. Lemańskiego.

6 maja 2013
W programie „Tomasz Lis na żywo” ks. Lemański mówi o zapłodnieniu in vitro. W programie brało udział również małżeństwo Małgorzata i Tomasz Terlikowscy. „Nie jestem za metodą in vitro, ale nie można używać wobec ludzi wykluczającego języka” – mówił ks. Lemański.

24 maja 2013
Powtórne...

2503

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]