Reklama

4 - 11 lipca 2011

4 - 11 lipca 2011

12.07.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
P

Podczas uroczystości 70. rocznicy mordu Żydów w Jedwabnem o przebaczenie za zbrodnię poprosił prezydent Bronisław Komorowski w liście odczytanym przez Tadeusza Mazowieckiego. Po raz pierwszy w oficjalnych obchodach w Jedwabnem uczestniczył hierarcha Kościoła bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem, który zaapelował, aby "mogiły z Jedwabnego nie dzieliły, natomiast by Polaków i Żydów zjednoczyła modlitwa w intencji budowania braterskich więzi".

Nie brać udziału w polityce to znaczy nie żyć - powiedział na Jasnej Górze do 100 tys. pielgrzymów Rodziny Radia Maryja abp Mieczysław Mokrzycki. Metropolita lwowski powiedział w homilii, że upodmiotowienie ludzi żyjących na marginesie, jak niepełnosprawni i osoby starsze, stanowi wielkie demokratyczne osiągnięcie Radia Maryja. "Jeśli zaś system albo grupa ludzi chce...

4414

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]