Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

28 listopada - 5 grudnia 2011

28 listopada - 5 grudnia 2011

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
P

Podczas kongresu w Rzymie nt. chrześcijan w krajach arabskich przedstawiciele wspólnot z Egiptu, Tunezji, Libii, Maroka, Syrii i Jemenu podkreślali, że mimo gwarancji dawanych Kościołom przez ugrupowania islamskie, chrześcijanie czują się tam coraz mniej bezpiecznie, a nierzadko obawiają się wręcz, że padną ofiarami ludobójstwa. Na konferencji poinformowano, że skutkiem tzw. "Arabskiej Wiosny" jest wzmożony odpływ chrześcijan. Z Egiptu uciekło w ostatnich miesiącach od 30 do 40 tys. Koptów. "Jeśli Jerozolima nie uzyska międzynarodowego statusu miasta trzech religii, Bazylika Grobu Pańskiego może się stać meczetem" - ostrzegł podczas obrad kard. Jean-Louis Tauran, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. "Wystarczy, że część miasta zostanie wcielona do państwa palestyńskiego i grupa muzułmańskich fundamentalistów zechce mieć meczet właśnie w tym miejscu...

4687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]