Reklama

17 - 24 stycznia 2011

17 - 24 stycznia 2011

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
U

Uniwersytet w Kairze odracza bezterminowo dialog z Watykanem - poinformowała sunnicka uczelnia Al-Azhar. Ważny egipski uniwersytet uzasadnia ten krok apelami Benedykta XVI o wolność religijną na Bliskim Wschodzie i zaprzestanie prześladowań mniejszości wyznaniowych. Uczelnia - która do tej pory dwa razy do roku debatowała z przedstawicielami Stolicy Apostolskiej - dostrzegła w tym cios wobec islamu i obarczanie muzułmanów winą za prześladowania. Kard. Peter Turkson komentował, że nikt nie może zabronić papieżowi wypowiadania niepokoju o los chrześcijan. Przewodniczący Papieskiej Rady "Iustitia et Pax" wyraził też przekonanie, że dialog z islamem nie ulegnie zahamowaniu. Zwierzchnik prawosławnych koptów w Niemczech bp Anba Damian zwrócił się z prośbą do islamskich autorytetów w jego rodzinnym Egipcie o kontrolę lokalnych imamów. "My, koptowie, nie jesteśmy wrogami islamu -...

4788

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]