Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

12 - 19 grudnia 2011

12 - 19 grudnia 2011

20.12.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
P

Po śmierci Václava Havla we wszystkich czeskich Kościołach zabrzmiały dzwony. Poprosił o to przewodniczący episkopatu abp Dominik Duka, podkreślając, że zmarły (deklarujący się jako agnostyk) poprzez chrzest, bierzmowanie i eucharystię należał do Kościoła. W komunikacie abp Duka przypomniał, że Havlowi Czesi zawdzięczają powrót suwerenności, a dzięki jego postawie "za powrót wolności i demokracji naród nie zapłacił przemocą, przelewaniem krwi i wprowadzaniem zemsty". Podkreślił, że ze zmarłym łączyły go więzy przyjaźni nawiązanej w komunistycznym więzieniu.

Benedykt XVI odwiedził rzymskie więzienie Rebibbia. W więziennej kaplicy odpowiadał na pytania osadzonych. Papież podkreślił, że to spotkanie jest "gestem publicznym", znakiem dla rządzących i ponoszących odpowiedzialność za sytuację w zakładach karnych. "Więzienie - mówił - ma być znakiem nie tylko...

3375

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]