Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Życie w płycie

Życie w płycie

18.11.2013
Czyta się kilka minut
Czy tego chcemy, czy nie, wielkie bloki pozostaną w polskim krajobrazie. Zamiast próbować z nich uciec, powinniśmy je oswoić.
Uroczyste otwarcie kosmicznej klatki schodowej – projektu Pawła Althamera. Artysta wprowadzil kosmiczny design na klatce schodowej w swoim bloku przy ul. Krasnobrodzkiej 13. Warszawa, os. Bródno. 4 grudnia 2010 r. Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
N

Nie wyburzymy ich: w osiedlach z wielkiej płyty zamrożono aż 56 proc. zasobu mieszkaniowego Polski. Na razie rozpatrujemy więc najprostszy ze scenariuszy – ucieczkę. Według badań CBOS 77 proc. mieszkańców bloków chciałoby się z nich wyprowadzić. Dopuszczenie do tego oznaczać będzie migrację wewnętrzną 11 milionów Polaków. Większości z nich marzą się domki z ogródkami na zielonych przedmieściach, dokładnie takich, jakie pokazywane są w amerykańskich serialach.
Nie dalej jak miesiąc temu prezydent podpisał ustawę „Mieszkanie dla Młodych”, która według obietnic polityków ma być wsparciem dla Polaków w zakupie pierwszego lokum. Skorzystać z programu będzie jednak można tylko kupując mieszkanie na rynku pierwotnym. Tak naprawdę więc ustawa jest wielkim prezentem dla branży deweloperskiej – w ładnym opakowaniu podarowano jej 3,5 miliarda zł. Nic to, że marże na mieszkania w Polsce...

14909

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]