Reklama

Zmiana warty

Zmiana warty

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Ks. Grzegorz Ryś - rektor seminarium duchownego i autor "Tygodnika" - oraz o. Damian Andrzej Muskus OFM, kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, zostali nominowani na biskupów pomocniczych archidiecezji krakowskiej.
P

Poinformowała o tym 16 lipca Nuncjatura Apostolska w Warszawie. Konsekracja przewidziana jest na 28 września. Metropolita krakowski podkreśla znaczenie tej daty: to uroczystość patrona Katedry Wawelskiej, św. Wacława, męczennika. "Przez ten wybór - napisał kard. Stanisław Dziwisz - pragniemy zawierzyć ich posługę wstawiennictwu bł. Jana Pawła II, który w tym czcigodnym miejscu i w tym dniu przyjął sakrę biskupią".

"Ojciec Święty Benedykt XVI przychylił się do mojej prośby, aby po odejściu na stanowisko biskupa polowego Wojska Polskiego ks. bp. Józefa Guzdka zamianował na jego miejsce nowego biskupa ks. prof. Grzegorza Rysia, który cieszy się powszechnym uznaniem jako człowiek wielkiej duchowości, wiedzy i kultury" - tłumaczy kard. Dziwisz.

Biskup-nominat ks. prof. Grzegorz Ryś (ur. w 1964 r. w Krakowie) od 2007 r. jest rektorem krakowskiego...

2673

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]