Reklama

Ładowanie...

Zmiana warty

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Ks. Grzegorz Ryś - rektor seminarium duchownego i autor "Tygodnika" - oraz o. Damian Andrzej Muskus OFM, kustosz sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, zostali nominowani na biskupów pomocniczych archidiecezji krakowskiej.
P

Poinformowała o tym 16 lipca Nuncjatura Apostolska w Warszawie. Konsekracja przewidziana jest na 28 września. Metropolita krakowski podkreśla znaczenie tej daty: to uroczystość patrona Katedry Wawelskiej, św. Wacława, męczennika. "Przez ten wybór - napisał kard. Stanisław Dziwisz - pragniemy zawierzyć ich posługę wstawiennictwu bł. Jana Pawła II, który w tym czcigodnym miejscu i w tym dniu przyjął sakrę biskupią".

"Ojciec Święty Benedykt XVI przychylił się do mojej prośby, aby po odejściu na stanowisko biskupa polowego Wojska Polskiego ks. bp. Józefa Guzdka zamianował na jego miejsce nowego biskupa ks. prof. Grzegorza Rysia, który cieszy się powszechnym uznaniem jako człowiek wielkiej duchowości, wiedzy i kultury" - tłumaczy kard. Dziwisz.

Biskup-nominat ks. prof. Grzegorz Ryś (ur. w 1964 r. w Krakowie) od 2007 r. jest rektorem krakowskiego...

2673

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]