Ładowanie...
Odbudowa infrastruktury i serc

Na lotnisku w Luandzie, stolicy Angoli, Benedykta XVI przywitał prezydent kraju José Eduardo dos Santos oraz przewodniczący episkopatu abp Damiao António Franklin. Papież w przemówieniu powitalnym odwołał się do historii Angoli, której mieszkańcy przywitali go z wielkim entuzjazmem.
Metropolita Luandy, abp Damiao António Franklin uważa, że wizyta Benedykta XVI pomoże procesowi pojednania w kraju. "Dlatego nie tylko katolicy są zadowoleni z papieskiej podróży" - powiedział Radiu Watykańskiemu. Wyjaśnił, że Angola "zaczęła nowe życie pojednania i odbudowy, nie tylko infrastruktury, ale także serc".
Angola była kolonią portugalską. W 1975 r. zyskała niepodległość. Jednak dopiero w 2002 r. zakończyła się tam trwająca 27 lat wojna domowa. Pierwsze procesy ewangelizacyjne rozpoczęły się na tamtejszym terytorium ponad 500 lat temu. A w 1992 r. Angolę...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]