Reklama

Ładowanie...

Afryka niesie krzyż

19.03.2009
Czyta się kilka minut
"Każdy cierpiący Afrykańczyk, każda osoba, która cierpi, pomaga Chrystusowi nieść krzyż. Wchodzi z Nim na Golgotę, by kiedyś razem z Nim zmartwychwstać" - mówił Benedykt XVI w czwartek w Kamerunie do chorych. Spotkał się też z członkami Rady Nadzwyczajnej Synodu Biskupów dla Afryki.
Jaunde, Kamerun, 19 marca 2009 r. /fot. KNA-Bild
B

Benedykt XVI odwiedził chorych w założonym przez kanadyjskiego kardynała Paula Émile’a Légera centrum rehabilitacyjnym. Centrum działa od 1972 r. Pomaga osobom niepełnosprawnym w powrocie do normalnego życia, m.in. przez szkolenia w konkretnym fachu, do czego stworzyło dobrze rozwinięte zaplecze: od stolarni przez zakład krawiecki czy pracownię malarstwa i rzeźby, aż po salę informatyczną.

Papież najpierw spotkał się z chorymi dziećmi, a następnie z dwustuosobową delegacją starszych chorych, którzy na tę okazję dojechali z różnych szpitali Kamerunu - opisuje Beata Zajączkowska, wysłanniczka Radia Watykańskiego podczas pielgrzymki.

"Chrystus jest solidarny ze wszystkimi, którzy cierpią. Ukazuje ich miejsce w Sercu Bożym i w społeczeństwie" - mówił Papież. Odniósł się do rozprzestrzenionych w regionie chorób, jak AIDS, malaria czy gruźlica: "...

5062

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]