Reklama

Zmarła Anna Radziwiłł

Zmarła Anna Radziwiłł

23.01.2009
Czyta się kilka minut
Pedagog, wiceminister edukacji m.in. w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, współtwórczyni reformy oświaty rządu Jerzego Buzka, w latach 80. ekspert Solidarności do spraw edukacyjnych. Współautorka podręczników do historii. Odeszła dziś nad ranem.
B

Była nauczycielką historii i języka polskiego z ponad 30-letnim stażem. Wiceministrem edukacji w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Bieleckiego i Marka Belki. W latach 1997-2001, za rządów AWS-UW była doradcą ministra edukacji narodowej, współpracowała z zespołem, który opracował reformowanie szkolnictwa rozpoczęte w 1999 r.

Przeczytaj rozmowę z Anną Radziwiłł pt. "Szkoła obowiązków i praw" z lutego 2008 r. >

Przeczytaj rozmowę z Anną Radziwiłł pt. "I plusy, i minusy" z sierpnia 2006 r.

536

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]