Reklama

Zmarł twórca „Integracji”

Zmarł twórca „Integracji”

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Trudno o odejście bardziej nieoczekiwane. Tydzień temu opublikowaliśmy rozmowę z nim.
MARCIN SMULCZYŃSKI / EAST NEWS
W

Wywiadu udzielił nam przed kilkunastoma dniami, autoryzował ją nieco ponad tydzień temu („Nie mam uwag. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję bardzo” – pisał). Trzy dni później stracił przytomność. Nie odzyskał jej już do końca. Piotr Pawłowski – sam częściowo sparaliżowany, po nieszczęśliwym skoku w młodości – zrobił więcej niż ktokolwiek inny dla likwidowania barier ludzi niepełnosprawnych: stworzył Fundację „Integracja” i mający 300 tys. użytkowników portal niepełnosprawni.pl. Miał 52 lata. ©℗

Czytaj także: Piotr Pawłowski: Schody, schody i jeszcze raz schody

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]