Reklama

Zbrodnie na Śląsku

Zbrodnie na Śląsku

11.12.2016
Czyta się kilka minut
Małgorzata i Michał Kuźmińscy, PIONEK, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wrocław 2016
N

Norman Pionek, zwany wampirem z Szombierek, odsiaduje w Strzelcach Opolskich karę za zabójstwo czterech kobiet, niedługo ma wyjść na wolność. Jego schwytanie było sukcesem emerytowanego dziś inspektora Żymły. Tymczasem w Gliwicach ginie studentka architektury, uczestniczka zajęć z socjologii prowadzonych przez doktor Annę Serafin. Czy w sprawę może być zamieszany inny student, przystojny i chmurny syn sławnego architekta? Anna Serafin po raz drugi pojawia się u Małgorzaty i Michała Kuźmińskich – i znów spotyka Sebastiana Strzygonia, irytującego, ale dociekliwego dziennikarza. Prowadzili już razem śledztwo w powieści „Śleboda”, w podhalańskim Murzasichlu. Teraz mamy Śląsk – i znów dobrze poprowadzoną akcję oraz staranne realia, włącznie ze słownikiem gwary i obrazami śląskich malarzy naiwnych. Mamy też retrospekcję: biografię Pionka i dzieje śledztwa sprzed lat. Czy sprawa wampira łączy się z nową zbrodnią? Sprawdźcie sami! ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]