Reklama

Zasady prewencji

Zasady prewencji

10.12.2018
Czyta się kilka minut
Kolejne diecezje wprowadzają przepisy mające młodym zapewnić bezpieczeństwo.
5

5 grudnia weszły w życie „Zasady prewencji i postępowania w pracy duszpasterskiej z osobami małoletnimi w diecezji płockiej”. Dokument m.in. stwierdza, że osoby niepełnoletnie nie powinny przebywać w mieszkaniach osób duchownych i zakonnych, zwłaszcza pojedynczo; duchownym zabrania się indywidualnych wyjazdów z osobą małoletnią, przewożenia małoletnich poniżej 15. roku życia bez opiekuna. Za niedozwolone uznano zachowania, które stanowią przekraczanie granic intymności osób małoletnich. Dokument przypomina też, że obowiązek zawiadomienia organów ścigania spoczywa na każdym, kto posiadł wiarygodną wiadomość „o karalnym przygotowaniu, usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego”. Niedawno podobne regulacje zaczęły obowiązywać w diecezji włocławskiej. ©℗ Na podst. KAI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]