Reklama

Żart „Niedzielny”

Żart „Niedzielny”

09.06.2017
Czyta się kilka minut
Niech nas nie zwiedzie postać kapłana z Hostią, podpisana: „Zróbcie Mu miejsce”.
N

Na okładce „Gościa Niedzielnego” (nr 24) redakcja nadaje ilustracji i hasłu kontekst: „Aby Europa zraniona terrorem islamistów mogła powstać z kolan, musi wyzbyć się niechęci do klękania przed Bogiem prawdziwym”.

Na stronie 12. tego numeru „GN” z kolan wstaje rysownik Andrzej Krauze. Salon mieszkalny, na kanapie najwyraźniej przybysz z Azji owinięty tzw. pasem szahida, nieco z boku rodzina, a nad wszystkim napis: „Wprowadził się, żeby popełnić z nami samobójstwo”.

Redakcji katolickiego „Gościa” należą się powinszowania z okazji osiągnięcia wyżyn satyry, a także głębi ewangelicznego przekazu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Przemysław Wilczyński / Fot. Grażyna Makara
Dziennikarz działu krajowego „Tygodnika Powszechnego”, specjalizuje się w tematyce społecznej i edukacyjnej. Jest laureatem Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej i – wraz z Bartkiem Dobrochem...

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ych.......

"Przyganiał Tygodnik Gościowi, a (czy) sam do głębi ewangeliczny (?)"

się Szanownego Pana trzymają :)

ale to nie moja bajka. Nie zgadzam się z prezentowanymi tam opiniami i uwagami.

Zwłaszcza po kolejnym ( i przed następnym ) atakiem terrorystycznym. Tak aby nie narastała fala agresji skierowana przeciw nowym Europejczykom. Parafrazując klasyka: "Spieszmy się kochać imigrantów, tak szybko nadchodzą."

co jest żartem w waszych wypowiedziach, ale nie mogę zrozumieć jak łatwo wkładać wszystko i wszystkich do jednego worka. A w końcu, dla przykładu, nie przeganiamy księży na księżyc tylko dlatego ze spora część z nich to pedofile..nie należało eksterminować Żydów tylko dlatego ze cześć z nich to szuje; nie zabiliśmy wszystkich Niemców mimo ze spora cześć tego narodu narobiła nam kuku.. nie pozamykamy w kiciu tych wszystkich naszych pieprzonych łysych dresiarzy jeżdżących bmw, przez których byc może rocznie ginie więcej ludzi niż przez zabłąkanych imigrantów nie, ten świat jest nie dla mnie :(
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]