Reklama

Zamieszki we Francji

Zamieszki we Francji

19.09.2017
Czyta się kilka minut
Francuzi protestują przeciwko reformie kodeksu pracy, którą prezydent Macron ma poddać pod głosowanie.
WILLI EFFENBERGER / PACIFIC PRESS / EAST NEWS
P

Przewiduje ona m.in. zgodę na renegocjację wynagrodzeń, regulowanie kwestii pracowniczych poprzez „porozumienia zakładowe” i zmniejszenie roli central związkowych. W stolicy demonstracje przekształciły się w zamieszki, zamaskowani manifestanci obrzucili policję kamieniami i koktajlami Mołotowa. Paryż, 15 września 2017 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]