Reklama

Zamach w Danii

Zamach w Danii

16.02.2015
Czyta się kilka minut
Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w dwóch strzelaninach w Kopenhadze, w sobotę 14 lutego.
N

Napastnikiem był 22-letni Duńczyk z kryminalną przeszłością. Otworzył ogień z broni automatycznej przed kawiarnią, gdzie odbywała się debata o bluźnierstwie i wolności słowa z udziałem Larsa Vilksa, szwedzkiego autora karykatur Mahometa. Kilka godzin później napastnik strzelał w pobliżu synagogi. Zdaniem szefa duńskiego wywiadu, mógł inspirować się zamachem na redakcję „Charlie Hebdo” i materiałami rozsyłanymi przez islamskich fundamentalistów. Został zastrzelony w policyjnej zasadzce.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]