Reklama

Zaklinacz rynku

Zaklinacz rynku

17.05.2011
Czyta się kilka minut
Decyzja o zmianach w OFE była dyktowana rachunkiem ekonomicznym, a nie przesłankami ideologicznymi. To przeciwko tej technicznej decyzji wytacza się ideologiczne działa.
Z

Zmartwiła mnie rozmowa Leszka Balcerowicza z redakcją "Tygodnika Powszechnego" (nr 19/11). Nie dlatego, że nie podzielam wielu argumentów byłego wicepremiera, ale z powodu stylu jego wypowiedzi. Balcerowiczowi zawdzięczamy nie tylko reformę systemu gospodarczego przeprowadzoną z energią i determinacją - jego zasługą jest również takie sterowanie bankiem centralnym, które umożliwiło Polsce uniknięcie kryzysu finansowego.

Zmartwiło to, że w bieżącej polemice wszyscy oponenci Profesora określani są jako ludzie używający "zakłamanych argumentów", fałszywych teorii czy skrajnych eufemizmów (tu pada neologizm obraźliwy dla Michała Boniego). Decyzje rządowe są "najgorszą propozycją ekonomiczną ostatnich kilkunastu lat", w porównaniu z nimi nawet "propozycje uwłaszczenia (...) były całkiem uczciwe". Każda próba dyskusji z tezami Balcerowicza jest według niego "...

13836

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]