Reklama

Za tydzień dodatek „Auschwitz. Głosy żyjących”

Za tydzień dodatek „Auschwitz. Głosy żyjących”

19.01.2015
Czyta się kilka minut
70 lat temu, 27 stycznia 1945 roku, wojska sowieckie wkroczyły na teren niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Zastały w nim tylko kilka tysięcy więźniów – reszta została wcześniej „ewakuowana” przez Niemców w tzw. marszu śmierci.
7

70 lat później, ten 27 stycznia 2015 roku będzie ostatnią okrągłą rocznicą, w której weźmie jeszcze udział liczna grupa świadków – byłych więźniów. Dlatego w rocznicowym dodatku do „Tygodnika” postanowiliśmy dać głos właśnie im: byłym więźniom, Żydom i Polakom. Chcemy, aby to oni opowiedzieli o Auschwitz – oraz o swoim życiu po obozie.

„Tygodnik” z dodatkiem w kioskach od środy 28 stycznia.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]