Reklama

Z kościołów meczety

Z kościołów meczety

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Sierpień 2016: Jak donosi Agencja France Presse – we Francji coraz więcej nieużywanych lub używanych bardzo rzadko kościołów katolickich jest sprzedawanych przez państwo wspólnotom muzułmańskim i przerabianych na meczety ​(we Francji kościoły są własnością państwa lub gmin).
D

Dotychczas nieużywane kościoły zwykle były rozbierane. Diecezje nie mają środków na utrzymanie i konserwację zabytkowych często budowli. „Dysponujące dużymi pieniędzmi z krajów arabskich wspólnoty muzułmańskie uratują dziedzictwo kulturowe i jednocześnie zachowają sakralny charakter tych budynków” – wyjaśnili udzielenie na to zgody Kościoła biskupi francuscy. Islamscy komentatorzy podkreślają, że przejmowanie kościołów i ich przerabianie na meczety odbywa się spokojnie, nie odnotowano żadnych zakłóceń porządku publicznego. ©℗


Czy tak to będzie wyglądało? Jakie scenariusze czekają Polskę, Europę i świat, Kościół, naukę i kulturę? Oto Obraz Roku 2016: relacje, komentarze i analizy. Wszystkie cytowane wypowiedzi są prawdziwe, wysoce prawdopodobne lub trochę zmyślone.

CZYTAJ CAŁY OBRAZ ROKU 2016

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]