Reklama

Wystawa Joanny Piotrowskiej

Wystawa Joanny Piotrowskiej

11.03.2019
Czyta się kilka minut
W londyńskim muzeum sztuki Tate Britain trwa wystawa zdjęć i filmów Joanny Piotrowskiej.
JOANNA PIOTROWSKA
A

Artystka fotografuje najbliższe otoczenie, próbując uchwycić ekspresję międzyludzkich relacji w ramach opresyjnych systemów. Przytulne wnętrza zmieniają się tu w duszne, ciasne pułapki. Bliskość partnerów jest pozorna – artystka wskazuje na jej dyscyplinujący charakter. Piotrowska ma za sobą kilka publikacji książkowych. Jej prace wystawiało również nowojorskie MoMA. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]