Reklama

Ładowanie...

Wystarczy jeden procent

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Pan Jezus mówi: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję. Tymczasem słyszę od jego uczniów: Taka jestem nerwowa, że ciągle się wściekam albo: jestem tak zestresowany pracą, że w domu mają mnie dosyć. Jeśli mógłbyś się podpisać pod jedną z tych lub podobnych wypowiedzi, to słowa Jezusa, że obdarowuje Cię pokojem pochodzącym od Ducha Świętego, wydają Ci się zapewne abstrakcją.
-

---ramka 329586|prawo|1---Zauważ jednak, że to, co pochodzi z wysoka, rodzi się bardzo zwyczajnie. Przykładem może być sytuacja z pierwszych dziesięcioleci Kościoła. Powstał wtedy rozdźwięk między chrześcijanami z narodu wybranego a tymi, którzy pochodzili z ludów pogańskich. Nie było jednomyślności, czy ci ostatni powinni zachowywać prawo mojżeszowe. Kontrowersje były tak duże, że doszło nawet do spięcia między Pawłem a Piotrem. Nie znaleziono cudownego rozwiązania, ale w rozmowie wypracowano zwyczajny kompromis. To wystarczyło, by stwierdzić: “Postanowiliśmy Duch Święty i my"... Moc Ducha Świętego objawiła się w ludzkiej mądrości i jedność Kościoła została ocalona.

Jeśli zatem tęsknisz za wewnętrznym pokojem, nie spodziewaj się, że Bóg Cię zaczaruje, ale zrób Mu miejsce, by mógł w Tobie zamieszkać. Zacznij od wyciszenia, wywalcz sobie kawałek czasu, by się...

2681

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]