Reklama

Wystarczy jeden procent

Wystarczy jeden procent

16.05.2004
Czyta się kilka minut
Pan Jezus mówi: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak, jak daje świat, Ja wam daję. Tymczasem słyszę od jego uczniów: Taka jestem nerwowa, że ciągle się wściekam albo: jestem tak zestresowany pracą, że w domu mają mnie dosyć. Jeśli mógłbyś się podpisać pod jedną z tych lub podobnych wypowiedzi, to słowa Jezusa, że obdarowuje Cię pokojem pochodzącym od Ducha Świętego, wydają Ci się zapewne abstrakcją.
-

---ramka 329586|prawo|1---Zauważ jednak, że to, co pochodzi z wysoka, rodzi się bardzo zwyczajnie. Przykładem może być sytuacja z pierwszych dziesięcioleci Kościoła. Powstał wtedy rozdźwięk między chrześcijanami z narodu wybranego a tymi, którzy pochodzili z ludów pogańskich. Nie było jednomyślności, czy ci ostatni powinni zachowywać prawo mojżeszowe. Kontrowersje były tak duże, że doszło nawet do spięcia między Pawłem a Piotrem. Nie znaleziono cudownego rozwiązania, ale w rozmowie wypracowano zwyczajny kompromis. To wystarczyło, by stwierdzić: “Postanowiliśmy Duch Święty i my"... Moc Ducha Świętego objawiła się w ludzkiej mądrości i jedność Kościoła została ocalona.

Jeśli zatem tęsknisz za wewnętrznym pokojem, nie spodziewaj się, że Bóg Cię zaczaruje, ale zrób Mu miejsce, by mógł w Tobie zamieszkać. Zacznij od wyciszenia, wywalcz sobie kawałek czasu, by się...

2681

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]