Reklama

Wycofana szczepionka: procedury zadziałały

Wycofana szczepionka: procedury zadziałały

19.02.2018
Czyta się kilka minut
K

Ktoś jeszcze wątpi w spisek Big-Pharmy?” – pod portalowymi newsami dotyczącymi wycofania z obrotu w woj. świętokrzyskim jednej z serii szczepionek ­Pentaxim nastąpił rytualny wysyp komentarzy tzw. anty­szczepionkowców. Tymczasem – w przeciwieństwie do ujawnionych przez „DGP” przypadków podawania dzieciom szczepionek nadających się do utylizacji – wydarzenie to dowodzi raczej sprawności służb sanitarnych. Procedury zadziałały: pielęgniarka przed podaniem szczepionki dokładnie przyjrzała się pod światło preparatowi i dostrzegła jego niejednorodność; przychodnia zgłosiła to do Inspektoratu Farmaceutycznego, a ten błyskawicznie wydał decyzję o wycofaniu w województwie całej serii preparatu. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]