Reklama

Ładowanie...

Wszyscy twoi święci

13.06.2007
Czyta się kilka minut
J

Jest to autobiograficzny film o tym, jak nastolatek z nowojorskiej dzielnicy Queens porzucił w latach 80. rodzinę i przyjaciół, by szukać szczęścia na drugim krańcu Stanów Zjednoczonych. Piętnastoletnia nieobecność wśród swoich jest tym, czego we "Wszystkich twoich świętych" nie zobaczymy: oglądamy tylko czas przed wyjazdem (analiza przyczyn) i trudnego powrotu (analiza konsekwencji). Reżyser Dito Montiel zrealizował debiut na podstawie własnej książki i nie ukrywa autobiograficzności. Dwaj aktorzy grający Dita - starszego (Robert Downey Jr.) i młodszego (Shia LaBeouf) - patrzą na początku prosto w oko kamery, drugi zaś powiada: "Nazywam się Dito i porzucę wszystkich w tym filmie". Nie chodzi o fabularne niespodzianki, tylko o prywatny egzorcyzm. Montiel wyznaje filmem, że nie udało mu się wynaleźć siebie samego na nowo poprzez odrzucenie dawnego ja. Jedyne, co zrobił, to...

2206

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]