Wstęp
Wstęp
Jako poeta na zmianę przeceniany lub niedoceniany, wielbiony i atakowany, afirmowany i odrzucany. Dla jednych autor wierszyków, skeczy, wodewilowych piosenek, aforyzmów i zabaw poetyckich, dla innych wieszcz, spadkobierca romantyków, pieśniarz wtajemniczony. Raz przedstawiał się jako genialny młodzieniec, który czyni sobie język poddanym, innym razem jako mędrzec szukający słów najprostszych i najprawdziwszych. Kim jest dla nas autor „Kwiatów polskich”? Jak dziś go czytamy, jak czytać powinniśmy? Dodatkiem „Tuwim – model do składania” inaugurujemy w „Tygodniku Powszechnym” Rok Tuwima.
Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:
Autor artykułu

Dodaj komentarz
Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.
Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]